ŚLĄSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE
Najblizsze szkolenia
Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców
Akademia Produktywności
Zarządzanie i Marketing
Prawo i Finanse
Komunikacja w biznesie
Internet w biznesie
Sprzedaż
Kadry
Akademia Zarządzania
Szkolenia dla samorządowców
O nas
Trenerzy
Referencje i wyróżnienia
Nasi Klienci
Kontakt
Polityka prywatności
Artykuły

Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się na naszych stronach są chronione prawami autorskim. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie jest dozwolone wyłącznie za naszą zgodą. Jeśli chcesz umieścić któryś z tekstów na swojej stronie skontaktuj się z nami. Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy artykułów.

 

Delegacja kompetencji to nie "spychologia"


Zapytałam kiedyś ambitnego, zdolnego menedżera o życzenie do złotej rybki.
Po chwili namysłu odpowiedział: „ Żeby doba liczyła więcej niż 24 godziny”.
Hmm.. pomyślałam a, że znany był z przeciągania wszelkich spraw, odraczania w nieskończoność podejmowania decyzji oraz notorycznego spóźniania, to dolałam oliwy do ognia i zapytałam: ”Powiedz jak to robisz, wyglądasz na stoika, a przecież masz nieodebranych 300 maili a na 50 innych ( bardzo ważnych) próbujesz od miesiąca odpowiedzieć, czy to Cię nie przerasta?”
Z wrodzonym stoicyzmem odpowiedział:” Tak, ale kto niby ma za mnie to wszystko zrobić?”
więcej

Kij i marchewka - czyli rozważania o motywacji


Thomas Edison, odkrył żarówkę po wielu tysiącach nieudanych prób.
Znana jest historia wywiadu, kiedy to dziennikarz zadał pytanie Edisonowi: Dlaczego marnuje Pan czas na tyle prób, jeśli oczywistym jest, że światło świecy jest dla człowieka najlepsze?
więcej

Podejrzane pytania, czyli wystraszony pracownik


Czy znają Państwo dowcip, w którym Dyrektor Personalny siedzący nad stertą CV, wyrzuca bez przeglądania połowę z nich do kosza mówiąc: „No cóż, pechowców nie szukamy”. Podobno, niestety, to prawdziwa historia a co zrobić z drugą połową CV?
więcej

Przede wszystkim EKSPORT


Od 28 października 2008 r. mikro, mali i średni przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie udziału w targach i wystawach międzynarodowych oraz misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
więcej

Co daje Public Relations?


Zarządy firm, szefowie instytucji, przedstawiciele organizacji, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z public relations często zadają sobie kluczowe pytanie: „co mi to da”? W internecie dość łatwo znaleźć setki artykułów, które mówią o tym, że PR jest ważny, że pomaga kreować wizerunek firmy, że może być tańszy od reklamy, pomaga zaistnieć w mediach itp. Wszystko to prawda, jednak czy jest to przekonywujące? Czy warto podjąć ryzyko, zaangażować się finansowo „tylko” po to żeby kreować wizerunek swojej firmy? Nie zawsze.
więcej

Komunikacja międzykulturowa w organizacji


W dobie globalizacji i współpracy międzynarodowej coraz większe znaczenie przykłada się do umiejętnego komunikowania międzykulturowego. Tym samym różnorodność kulturowa w organizacji nie jest już upatrywana jako czynnik dezintegrujący, ale przeciwnie, jako argument niezbędny dla rozwoju.
więcej

Public Relations to nie reklama


Pojęcie reklamy dzięki swojej popularności tak zdominowało świat komunikacji w biznesie, że z reklamą właśnie często utożsamia się wszelkie działania związane z jakąkolwiek prezentacją firmy czy produktu. Do tego stopnia, że zdarzają się firmy, które zajmują się produkcją pieczątek i wizytówek a określają się jako „agencje reklamy”. Nic dziwnego, że public relations też często mylone jest z reklamą.
więcej

Public Relations w polskich realiach.


Narodziny polskiej demokracji przyniosły potrzebę nowego spojrzenia na biznes i chęć naśladowania rozwiązań i pomysłów w sprawdzonych w działalności gospodarczej krajów o bogatej tradycji wolnorynkowej. Wtedy właśnie do słownika polskiej przedsiębiorczości wkroczyły nowe pojęcia- marketing, reklama czy public relations. Szybko jednak okazało się, że w wielu firmach utworzenie działu marketingu w miejsce dotychczasowego działu sprzedaży czy działu Human Relations w miejsce działu kadr niewiele zmieniło.
więcej

szukaj
Aktualny harmonogram szkoleń
Informacje o szkoleniach ŚCS wprost do Twojej skrzynki e-mail

ok Wpisz adres e-mail
i kliknij OK
Zapraszamy trenerów do współpracy.

Zgłoszenie